Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk

CENAL, Çevreci Enerji ve İleri Teknoloji ilkesi uyarınca çevreyi ve doğayı koruyarak yürüttüğü yatırım ve üretim faaliyetlerine ilave olarak , Kurumsal ve Sosyal Sorumluluğun bilincinde bir şirket politikası güderek bu ruhu bölgesinde canlı tutma gayreti ve cabası içerisinde olmayı hedeflemiş bir kurumsal ailedir.

Yatırım ve üretim döneminde bölgesel istihdama büyük önem veren şirketimiz, bölgesel ekonominin canlandırılması için büyük cabalar sarf etmiş ve etmeye devam edecektir. Karabiga Beldesi başta olmak üzere Çevre, Sağlık, Eğitim, Spor, Festival ve Ulaşım/Altyapı konularında bölgesel olarak bir çok proje ve sosyal hayata yönelik çalışmalara büyük destekler vermektedir.

Üretim faaliyetini sürdürdüğümüz Karabiga Beldesi ve yakın köyler başta olmak üzere şehitler diyarı Çanakkalemizde şirketimizin vazgeçilmez kuralı olan şeffaflık politikalarını anlaşılır ve paylaşılabilir bir dille yöneterek, şirket / halk bilinci ile değil, Cenal ailesi ruhu ile bölgesel ruhu birleştirerek üretim hayatına devam eden bir anlayış ile hareket etmektedir.

Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk anlayışımız kapsamında;

Kurumsal ve Sosyal Sorumluluk Çalışmalarımız

KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ANA SPONSORLUĞU

Karabiga Belediye Gençlik spor kulübünün 2015 yılından itibaren resmi ana sponsoru olan şirketimiz, bölgesel genç kuşaklara spor aktivitelerinin en iyi şekilde aktarılması için başta futbol olmak üzere diğer branşlarda da desteğini sürdürmeye devam etmektedir.

KARABİGA PRİAPOS DENİZ FESTİVALİ ANA SPONSORLUĞU

Karabiga Beldesinde geleneksel olarak her yıl 1 Temmuz tarihinde üç günlük bir program halinde, 36 yıldır devam eden Karabiga Priapos Deniz Festivali etkinliklerine 2014 yılından itibaren şirketimiz ana sponsor olarak destek vermektedir.

KARABİGA BELEDİYESİNE İŞ MAKİNESİ VE EKİPMAN DESTEĞİ

Enerji yatırım ve üretim hayatına Karabiga Beldesinde devam eden şirketimiz çeşitli dönemlerde Karabiga Belediyesine Ulaşım, altyapı ve sosyal hizmetlerde kullanım için İtfaiye, Kamyon, İş makinesi, Cenaze aracı, Silindir gibi önemli ekipmanlar ile destek verilerek araç parkurunun iyileştirilmesine katkıda bulunulmuştur.

KARABİGA BELDE ÇEVRE YOLU ve İÇYOL YAPIMI

Enerji üretim tesisimizin yapımı döneminde lojistik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Karabiga Beldesinin içerisinden geçen ve tesise gelen iç yolların kullanımının çevre ve insan sağlığı açısından üretebileceği potansiyel tehlikelerin asgari seviyede tutulması ve Karabiga Beldesinin yaz aylarında belde içi trafik yükünün azaltılması için Karabiga Belediyesinin talebi doğrultusunda belde dışından 8,1 km uzunluğunda Karabiga Belde Çevre Yolu projesi şirketimiz tarafından tamamı ile yapılarak ve devreye alınarak 2014 yılında hizmete sunulmuştur.

Ayrıca 2014 yılında belde içi sahil şeridinden tesis girişine kadar olan 2 km lik mesafe sıcak asfalt yapılarak hizmete sunulmuştur.

DOĞALGAZ ALTYAPISININ OLUŞTURULMASI

Enerji Üretim tesisimizin yardımcı yakıt olarak kullandığı doğalgaz ihtiyacı 13 km mesafedeki Türkiye – Yunanistan Doğalgaz boru hattından çekilerek 2017 yılında hizmete verilmiştir. Şirketimize getirmiş olduğumuz doğalgaz, beldenin ihtiyacı olması durumunda RMS istasyonundan beldeye gaz verilmesi sağlanacak olup, gerekli çalışmalar Kamu Kurum ve Kuruluşları nezdinde devam etmektedir.

KARABİGA BELDE PAZAR YERİ ve GARAJ YAPIMI

Beldenin ihtiyacı kapsamında eski Pazar yerinin yıkılarak yenisinin yapımı konusunda şirketimiz tarafından 2014 yılında belde Pazar yeri yıkılarak yenisi yapılmış olup, 24.12.2015 tarihinde hizmete sunulmuştur. Ayrıca Belediyenin ihtiyaçları kapsamında iş makinesi parkurunun yenilenmesi çerçevesinde tam donanımlı teknik araç garajı yapılarak yine 2014 yılında hizmete sunulmuştur.

...